Kneho- Slideshow
Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Ürünler   |   Kumaşlar   |   Kalite Kontrol   |   Finans   |   İletişim       


TGS, yüzde 30 iskonto ile borsaya geliyor
 
Net-Brüt tartışması
Çorap sanayicileri ile iplikçiler arasında yapılan ürün alışverişinde 'net-brüt' tartışması giderek büyüyor.
Çorap Sanayicileri Derneği brüt mal satmakta ısrar eden iplikçilere savaş açtı. Üyelerini iplikçilerden sadece net ürün alma konusunda uyaran dernek, iplik alımlarına bir standart getirmeye çalışıyor.

Devamı

Konfeksiyon Makinesi Fuarı 2012
Fuara, 420'den fazla katılımcı firma ve firma temsilcisi ile 30 bine yakın ziyaretçi bekleniyor.

Uluslararası Konfeksiyon Makineleri, Nakış Makineleri, Konfeksiyon Yan Sanayi ve Aksesuarları Fuarı "Konfeksiyon Makinesi Fuarı 2012" fuarı açıldı.


Devamı

TGS, yüzde 30 iskonto ile borsaya geliyor
207 ihracatçı firmanın oluşturduğu Trakya Tekstil ve Giyim Sanayicileri ve Dış Ticaret AŞ, halka arz ediliyor. 5.60 liradan halka arz edilecek şirket, yüzde 30 iskonto uygulayacak.


Trakya Tekstil ve Giyim Sanayicileri ve Dış Ticaret AŞ, yüzde 33.3 hissesini halka arz ediyor. Türkiye genelinde 207 ihracatçı firmanın oluşturduğu şirketin halka arzı 30-31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. 


Devamı

   
 0,0000 0,0000
 0,0000 0,0000
207 ihracatçı firmanın oluşturduğu Trakya Tekstil ve Giyim Sanayicileri ve Dış Ticaret AŞ, halka arz ediliyor. 5.60 liradan halka arz edilecek şirket, yüzde 30 iskonto uygulayacak.

Trakya Tekstil ve Giyim Sanayicileri ve Dış Ticaret AŞ, yüzde 33.3 hissesini halka arz ediyor. Türkiye genelinde 207 ihracatçı firmanın oluşturduğu şirketin halka arzı 30-31 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Halka arz fiyatı 5.60 TL olurken 14 milyon gelir bekleniyor. Halka arzda yüzde 30 iskonto uygulanacak ve hisseyi 3 ay elinde tutanlara elindeki hissenin yüzde 10'u kadar bonus hisse verilecek.

Ortaklarının 20 binden fazla istihdam yarattığı ve 5 kıtada 100'den fazla ülkeye ihracat yapan TGS'nin halka arzını Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde oluşturulan konsorsiyum yapacak. Halka arz öncesinde bir de basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda TGS Genel Koordinatörü ve İstanbul Hazirgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, TGS Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tanrıverdi ve Halk Yatırım Genel Müdürü Murat Çetinkaya bilgi verdi. Çetinkaya, TGS'yi iş yapış biçimi ve barındırdığı potansiyel açısından pırlantaya benzetti. TGS Genel Koordinatörü Hikmet Tanrıverdi de şirketin faaliyetlerini anlattı.

1 milyar dolara koşuyor

Halka arzdan 14 milyon lira gelir beklediklerini belirten Tanrıverdi, hisselerin yüzde 80'ini yurtiçi bireysel yatırımcılara, kalan yüzde 20'sini ise yurtiçi ve yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayırdıklarını söyledi. Şirketin halka arz sonrası piyasa değerinin 42 milyon lira olacağını kaydeden Tanrıverdi, şirketin sürekli olarak yeni ortaklarla büyüdüğünü belirtti.

En çok ihracat yapan bin şirket arasında 674 milyon dolarlık ihracatla 15'inci, kendi sektöründe ise ikinci sırada yer aldığını belirten Tanrıverdi, bu yıl ise 1 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi. İlk üç ayda 231 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını dikkat çeken Tanrıverdi, gerçekleşmelerin 1 milyar dolarlık ihracatı rahatlıkla yakalayabileceklerini gösterdiğini kaydetti.

6 milyon lira kâr bekliyor

Türkiye'nin üretmekten ve ihraç etmekten başka çıkar yolunun olmadığını ifade eden Tanrıverdi, "Türkiye'nin geleceğine baktığımda çok büyük dengesizlikler olmadığı takdirde 2023 yılı için belirlenen 500 milyar dolarlık ihracat hedefini rahatlıkla geçeceğimize inanıyorum. 500 milyar dolarlık ihracat hacminden daha büyük pay alabilmek için halka arzdan gelecek kaynağı şirketin büyümeye yönelik yatırımlarında kullanacağız.

Halka arzdan aldıkları payların tamamını ya da bir kısmını 90 gün süresince hesaplarında tutan yatırımcılarımıza yüzde 10 Bonus Pay Teşviki fırsatı sunuyoruz. Türkiye'de ilk kez bu oranda bir teşvik uygulamasına gidiliyor. Bunu şirketimizin bugününe ve geleceğine duyduğumuz güveni göstermesi açısından son derece önemsiyoruz. 2011'de 2.5 milyon TL kâr elde eden şirketimiz 2012'de halka arz rüzgarını da arkasına alarak bu oranı 5.5-6 milyon TL seviyesine çıkaracak" dedi.

Tanrıverdi, temettü konusunda son derece dikkatli ve özenli davrandıklarını da vurgulayarak, özellikle küçük yatırımcılar için oldukça verimli temettü politikaları uygulayacaklarını kaydetti.

Çek sorununa TGS çözümü Tekstil ve hazır giyim sektörünün çek kullanımında yaşadığı sorunların çözümü noktasında projeler geliştirdiklerini ifade eden Tanrıverdi, "Çek krizi son yılların en önemli konularından biri haline geldi.

Özellikle bizim sektörümüzde faaliyet gösteren firmalar, iplik ve kumaş alırken bu problemi sıklıkla yaşıyorlar. İhracatlarını TGS Dış Ticaret AŞ üzerinden yapan firmalara, bizden alacaklarına karşılık çek veya bir başka ödeme aracı talep etmeksizin çok daha uygun koşullarda kumaş ve iplik vereceğiz. Böylece firmalarımızın çok önemli bir sorunlarına çözüm sağlamış olacağız" dedi.   
   
   


Keywords: 


Copyright © 2013 Designed by Polaris Web Design